Краткое описание
Платформа Nano, побудована на мікроконтролері ATmega328 (Arduino Nano 3.0) або ATmega168 (Arduino Nano 2.x), має невеликі розміри і може використовуватися в лабораторних роботах. Вона має схожу з Arduino Duemilanove функ... Читать далее...
Краткие характеристики
Доступные опции
- Доступность: Нет на складе
Платформа Nano, побудована на мікроконтролері ATmega328 (Arduino Nano 3.0) або ATmega168 (Arduino Nano 2.x), має невеликі розміри і може використовуватися в лабораторних роботах. Вона має схожу з Arduino Duemilanove функціональність, проте відрізняється складанням. Відмінність полягає у відсутності силового роз'єму постійного струму і роботі через кабель Mini-B USB. Nano розроблена і продається компанією Gravitech.
Принципові схеми і вихідні дані
Arduino Nano 3.0 (ATmega328): схеми і файли Eagle.
Arduino Nano 2.3 (ATmega168): керівництво (pdf) і файли Eagle. Примітка: тому що вільна версія файлів Eagle не дозволяє працювати більш ніж з двома шарами, а дана версія схем Nano містить чотири шари, то схеми публікуються трассіроваться.
короткі характеристики
Мікроконтролер Atmel ATmega168 або ATmega328
Робоча напруга (логічна рівень) 5 В
Вхідна напруга (рекомендований) 7-12 В
Вхідна напруга (граничне) 6-20 В
Цифрові Входи / Виходи 14 (6 з яких можуть використовуватися як виходи ШІМ)
Аналогові входи 8
Постійний струм через вхід / вихід 40 мА
Флеш-пам'ять 16 Кб (ATmega168) або 32 Кб (ATmega328) при цьому 2 КБ використовуються для завантажувача
ОЗУ 1 Кб (ATmega168) або 2 КБ (ATmega328)
EEPROM 512 байт (ATmega168) або 1 Кб (ATmega328)
Тактова частота 16 МГц
Розміри 1.85 см x 4.2 см
Харчування:
Arduino Nano може отримувати харчування через підключення Mini-B USB, або від нерегульованого 6-20 В (висновок 30), або регульованого 5 В (висновок 27), зовнішнього джерела живлення. Автоматично вибирається джерело з найвищим напругою.
Мікросхема FTDI FT232RL отримує харчування, тільки якщо сама платформа запитана від USB. Таким чином при роботі від зовнішнього джерела (НЕ USB), буде відсутня напруга 3.3 В, що генерується мікросхемою FTDI, при цьому світлодіоди RX і TX блимають тільки при наявності сигналу високого рівня на висновках 0 і 1.
пам'ять
Мікроконтролер ATmega168 має 16 кБ флеш-пам'яті для зберігання коду програми, а мікроконтролер ATmega328, в свою чергу, має 32 кБ (в обох випадках 2 кБ використовується для зберігання завантажувача). ATmega168 має 1 кБ ОЗУ і 512 байт EEPROM (яка читається і записується за допомогою бібліотеки EEPROM), а ATmega328 - 2 кБ ОЗУ і 1 Кб EEPROM.
Входи і Виходи
Кожен з 14 цифрових висновків Nano, використовуючи функції pinMode (), digitalWrite (), і digitalRead (), може налаштовуватися як вхід або вихід. Висновки працюють при напрузі 5 В. Кожен висновок має навантажувальний резистор (стандартно відключений) 20-50 кОм і може пропускати до 40 мА. Деякі висновки мають особливі функції:
Послідовна шина: 0 (RX) і 1 (TX). Висновки використовуються для отримання (RX) і передачі (TX) даних TTL. Дані висновки підключені до відповідних висновків мікросхеми послідовної шини FTDI USB-to-TTL.
Зовнішнє переривання: 2 і 3. Дані висновки можуть бути налаштовані на виклик переривання або на молодшому значенні, або на передньому чи задньому фронті, або при зміні значення. Детальна інформація знаходиться в описі функції attachInterrupt ().
ШІМ: 3, 5, 6, 9, 10, і 11. Будь-який з висновків забезпечує ШІМ з роздільною здатністю 8 біт за допомогою функції analogWrite ().
SPI: 10 (SS), 11 (MOSI), 12 (MISO), 13 (SCK). За допомогою даних висновків здійснюється зв'язок SPI, яка, хоча і підтримується апаратною частиною, не включена в мову Arduino.
LED: 13. Вбудований світлодіод, підключений до цифрового висновку 13. Якщо значення на виведення має високий потенціал, то світлодіод горить.
На платформі Nano встановлені 8 аналогових входів, кожен дозволом 10 біт (тобто може приймати 1024 різних значення). Стандартно висновки мають діапазон вимірювання до 5 В щодо землі, проте є можливість змінити верхню межу за допомогою функції analogReference (). Деякі висновки мають додаткові функції:
I2C: 4 (SDA) і 5 (SCL). За допомогою висновків здійснюється зв'язок I2C (TWI). Для створення використовується бібліотека Wire (інформація на сайті Wiring).
Додаткова пара висновків платформи:
AREF. Опорна напруга для аналогових входів. Використовується з функцією analogReference ().
Reset. Низький рівень сигналу на виводі перезавантажує мікроконтролер. Зазвичай застосовується для підключення кнопки перезавантаження на платі розширення, що закриває доступ до кнопки на самій платі Arduino.
Зверніть увагу на з'єднання між висновками Arduino і портами ATmega168.
зв'язок
На платформі Arduino Nano встановлено кілька пристроїв для здійснення зв'язку з комп'ютером, іншими пристроями Arduino або микроконтроллерами. ATmega168 і ATmega328 підтримують послідовний інтерфейс UART TTL (5 В), здійснюваний висновками 0 (RX) і 1 (TX). Встановлена на платі мікросхема FTDI FT232RL направляє даний інтерфейс через USB, а драйвери FTDI (включені в програму Arduino) надають віртуальний COM порт програмі на комп'ютері. Моніторинг послідовної шини (Serial Monitor) програми Arduino дозволяє посилати і отримувати текстові дані при підключенні до платформи. Світлодіоди RX і TX на платформі будуть мигати при передачі
Склад | |
Киев | Киев |